Typowe usterki ASB

 

Najczęściej występująca usterką z jaka spotykamy się w naszym serwisie, jest niekomfortowa zmiana przełożeń. Najczęściej świadczy to usterkach występujących poza samą skrzynia biegów. Wystarczy nieszczelny układ podciśnienia lub źle wyregulowane cięgna, aby zmianie biegów towarzyszyły mocne szarpnięcia. Nasze doświadczenie i wyposażenie warsztatu pozwalają na szybkie usunięcie takiej usterki. 

Inną częstą awarią są uślizgi podczas zmiany biegów. Częstą ich przyczyna jest zły stan oleju przekładniowego lub zbyt niski jego stan. Każdy taki przypadek wymaga jak najszybszego kontaktu z serwisem. Tylko tak uchronimy naszą skrzynię przed poważniejszą awarią.

W przypadku braku poszczególnych biegów w tym braku biegu wstecznego, konieczny jest demontaż elementów skrzyni biegów. Może to być wina uszkodzenia płyty sterującej. Wtedy nie trzeba demontować całej skrzyni z samochodu. Jeśli sama płyta jest sprawna musimy zdemontować skrzynię i zajrzeć do jej wnętrza. Zakres naprawy jest zależny od stanu elementów odpowiedzialnych za poszczególne biegi. Uszkodzenie jednego z nich nie musi oznaczać konieczności naprawy wszystkich. Tym samym koszt naprawy może zaskoczyć niskim rachunkiem za jej wykonanie.